Merhabalar Arkadaşlarım. Biliyoruz ki TEOG – 2 açıklandı ve tahmini olarak kaç puan alacağımız netleşmiş oldu. Buna bağlı olarak da gideceğimiz liseleri düşünmeye başladık. Bazılarımız üzüldü bazılarımız sevindi. Umarım her arkadaşım emeğinin karşılığını almıştır.

Malesef sonucu düşük olanlar için stresli bir yaz bekliyor. Aldığınız sonuçlar sizin için dünyanın sonu değil mutlaka. Büyük ihtimalle  “Hangi okula gideceğim?  Öğretmenler iyi mi? İstediğim okulun kontenjanı var mı? Öğrenciler kafa mı?” Gibi sorular vardır aklınızda -en azından benim için öyleydi-  Ben gerçekten lise için çok heyecanlıydım ve mutluydum. Liseye başlayacaksınız ve sizi neler bekliyor ?

İlk günümüz ve ortam!

Sınıfa girdiğinizde herkesin yeni olduğunu ve birbirini gözlemlediğini göreceksiniz.Ortam sessiz ve gizemli olacak. Tabi bu durum tenefüs ve öğle arası ile bozulacak ve samimiyetler oluşmaya başlayacak. İlk günden herkese güvenip sırlarınızı ve kendinizi anlatmayın sakın. İlk zamanlarda herkes kendini iyi göstermeye çalışır. Siz olduğunuz gibi yani kendiniz gibi davranın arkadaşlar.

Ayrıca kendim olacağım derken de bir kenara çekilip beklemeyin. Sıcakkanlı olun ve biraz açılın. Lise hayatınız dizilerde gösterilen gibi olmayacak tabi ki 🙂 Ama eğlenceli geçmesi yada sıkıcı olması tamamen sizin elinizdedir.

Temel noktaları geçtik. Peki 9. sınıf zor mu?

Maalesef 9. sınıf daha zor olacak arkadaşlar. Artık ilköğretim yok ve orada ki öğretmenler de yok. Bu yüzden iyi bir üniversite hayaliniz var ise daha düzenli çalışmayı ve çok çalışmayı unutmayın 🙂

Kitap okumayı da unutmayın arkadaşlarım. Kitap hem sizi hemde kültür seviyenizi geliştirecektir. İlerleyen zamanlarda gelişen kültür seviyeniz size çok artılar katacaktır unutmayalım. Şimdilik bu kadar yeterli diyelim. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere arkadaşlar. Sorularınız olursa instagram hesabımdan bana ulaşabilirsiz.

Mehmet Öğretmen

instagram— @mehmethocam20

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir